Quhem Klaudia, jam 18 vjece dhe jetoj ne Martinsicuro,Itali. Jezusi me sheroi nga ulcera! Ky problem filloi kur isha e vogel,rreth lases se trete - katert te fillores. Kam kerkuar gjithmone te kuptoj shkaqet e vuajtjeve te mia por nuk kam mundur kurre te gjej pergjigjen. Duke frekuentuar kishen,degjova ku Don Marco fliste per magji ,dhe se disa lloj semundjesh mund te vijne si pasoje e ketyre magjive.Duke u kthyer me memorje ne te shkuaren time me kujtohet mire se semundjet e mia filluan pasi kisha ngrene disa cokollata.Mami im me kishte porositur qe te beja kujdes me gjerat qe me ofronin te tjeret,por une nuk i besoja,dhe nuk i jepja vemendje.Por pas ngrenies se atyre cokollatave mu shfaq ulcera dhe dhimbja e kokes dhe ndihesha gjithmone shume e lodhur.Ne keto dy vitet e fundit situata ishte perkeqesuar : kollitesha shpesh,shpesh kur beshtyja nxirrja edhe gjak,kisha ndjesi te vazhdueshme per te vjelle,me digjte stomaku dhe isha shume e frikesuar... Vitin qe shkoi fillova te vija ne keto takime për të marrë vajosjen e të sëmurëve dhe për të kërkuar Zotit Jezus shërimin tim.Ne fillim ishte e veshtire ,sepse kur filloja te lutesha bllokohesha duke menduar qe une nuk e merikoja nje dhurate kaq te madhe,e nuk lutesha me per mua.Por nje dite u ndjeva aq shume keq,sa vendosa te shkoja te perfundoja lutjen per sherimin tim.Keshtu ne nje mbledhje,gjate lutjes se Shpirtit të Shenjtë,ndjeva nje nxehtesi te madhe ne te gjithe trupin dhe u ndjeva shume mire.Bera një kontroll Gastroskopik dhe mjeku më tha se shenjat që ishin një herë,ishin zhdukur,e nuk ishin me, dhe une isha sheruar nga ulçera . Sot unë falënderoj Perëndinë që më dha një dhurate të tillë të madhe . Ndihem vertet shumë mirë dhe mund të ha çdo gjë . Dhimbjet e kokes që kam pasur që nga fëmijëria ishin shnderruar nga dhimbje koke emikranie e migrena të rënda,dhe gjatë viteve kishin intensifikuar. Por, pasi kam marrë një lutje të veçantë për këtë problem ,dhimbjet pothuajse jane zhdukur . Lavdi Zotin Jezus !